29 Ekim 2017 Pazar

İngilizce Eğitiminiz Yeterli mi ?

Merhaba,

Artık yaşantımız her kesiminde dil eğitimin var mı? sorularıyla karşı karşıya geliyoruz. Bazen yeni bir iş başvurusunda, bazen yeni tanıştığın arkadaş grupları içinde. Yaşamın her köşesin de hatta çoğalarak bu soruyu duyuyoruz. Bazen bir şarkı sözünü merak edip, bazen ise yabancı dizilerde türkçe altyazı bulamadığımız zamanlar da içerlenenlerdeniz.  ( en azından ben öyleyim. )

İngilizce eğitim sistemleri artık çok fazla gelişti.  İngilizce tüm dünyada çoğu kişinin bildiği dillerden biri olduğu için daha fazla ilgi çekici hal aldı.  Bir çok dil öğrenimi ilginizi çekebilir fakat ingilizce bana göre, bilinirlik açısından öğrenilmesi gereken ilk dillerden. İlköğretim 2 de başlanıyor Türkiye de bu dil eğitimine artık. Bizim zamanımız da bu kadar erken değildi tabi.. Ama bu eğitim bile yetersiz geliyor. Ek eğitim alma gereksinimi duymaya başlıyoruz. Kimimiz için ilgi çekici geliyor ingilizce eğitimi almak. Kimimiz için mecburi istek oluyor. ( Bir iş, bir gezi vs. için. )

Hepimiz öğrenmeye aç insanlarız. Öğrenimi doğru şekilde ve doğru yerden öğrenmek her zaman başarımıza başarı katacaktır. Daha önce duydunuz mu bilmiyorum WSE yani Wall Street English'te eğitimi, farklı metod olan harmanlaşmış öğrenme metodunu uyguluyorlar.. Bu da öğrenimi hem eğlenceli hem de kalıcı hale getirmeye yarıyor. Ana dilimiz gibi doğal olarak konuşabilmemize, yazabilmemize kadar olanak sağlıyor. Ki bu büyük şans. Çoğu ingilizce kursları kur olarak bölümledikleri için o kurların tamamını tamamlasanız bile tekrar edilmedikçe körelen bir dil öğreniyor. Bunun için akılda kalıcı, ana diliniz gibi bir dil öğrenmeye ne dersiniz ? :)

0 yorum:

Yorum Gönder