19 Eylül 2017 Salı

İzledim - Alien: Covenant 2017 #Film
Yayın tarihi: 4 Mayıs 2017 (Londra)
Yönetmen: Ridley Scott
Film'in dizisi: Yaratık
Senaryo: John Logan, D.W. Harper
Tür :  Gerilim, korku, bilim kurgu


Konusu;
Prometheus'un akılamaz yolculuğunun hemen ardından Covenant isimli bir gemiye vakit kaybetmeksizin yolculuğa çıkan yeni bir ekip, Daha önce keşfi yapılmamış bir gezegene rastlarlar.Uzay mekiği aracılığıyla gezegene başarılı bir şekilde iniş yapan şaşkın mürettebat, daha önceki Prometheus yolcuğu esnasında indikleri gezegende kalan David'le karşılaşırlar. Yaratık filmi 1970 yılından günümüze kadar gelen tüm serilerinde gişe rekorları kıran ender Bilim kurgu filmlerinden biridir.


Yorumum;
Bilim Kurgu filmlerini çok severim. Hemde aksiyonlu falan olunca. Önce ki bölümlerini izledim mi bilmiyorum ya da hatırlamıyorum. Ama bu tür filmler birbirlerine benzer oluyor. Ve genelde devam niteliği taşımıyorlar. Yani tek bunu izlediğiniz de anlamadığınız tamamlamaya çalıştığınız noktalar olmuyor.  Gelelim filme, uzaydasınız.. Ve bir sinyal alıyorsunuz. Yeni bir yaşam alanı bulmuş olabilirsiniz veya kaybolmuş insanları bulabilirsiniz.

 Bu sinyali takip edip gitmek akıl işi olmasada gidiyorlar.Duydukları sinyalin nerden geldiğini anlamak istiyorlar. Ama bilmedikleri birşey var.. Daha öncesinde gittikleri o gezegende insana benzer birşeyler yaşam sürermiş, birden hepsi yaratıklar tarafından yok ediliyor. Ama bu yaratıklar nerden nasıl geldiler? Bir bilim insanı kendi yaratığını yaratmaya kalkar ve onu devam ettiren bir robot ama epey akıllı bir robot..


Kökleşmiş çiçek tohumuna benzer birşeye dokunduğunda veya bastığında senin göremediğin ufak toz şeklinde birşeylerin uçuştuğunu ve bunların kulaktan veya burun içinden vucuda girdiğini ve insanın dna'sıyla evrimleşip büyüdüğünü ve içinde bulunduğu vucudü yok ederek dışarı çıkıp önüne çıkan tüm canlıları öldürme isteğini görebiliyoruz.


 Can kayıpları yaşanıyor bir şekilde kaçışını buluyorlar,ve uzaydaki diğer klonilerin yanına gidebiliyorlar. Herşey bittiğini sandıkların da, asıl robot arkadaşının diğer robot olduğunu anladıklarında çoktan uyku cihazına girmiş oluyorlar.. Devamı gelecek bir bitiş olmuş, bakalım neler gelecek :)1 yorum: