19 Ağustos 2017 Cumartesi

İzledim - The Miracle - Kdrama Mini #Dizi

 
The Miracle -  My Secret Diary 
Yönetmen: Kwon Jin Mo
Senaryo: Ahn Aho Kyung
Ülke: Güney Kore
Bölüm Sayısı: 12
Tür: Fantastik, Romantik, Komedi

Konusu;
İki ikiz kardeşten biri olan, Kwon Si Ah (Kim Na Hyun) ünlü bir oyuncu, model ve idoldür. Kwon Si Yeon (Hong Yoon Hwa) ise kız kardeşinin iki katı ağırlığa sahiptir bu yüzden Si Yeon blog açmaya ve evden hiç ayrılmamaya karar vermiştir. Ama bir gün uyandıklarında ruhlarının değiştiğini fark ederler.

Yorumum;
Tam anlamıyla mucizelerle dolu bir mini dizi. Si Ah kendi özgüveni yüksek ve albenisi olan bir kadın. Kardeşi Si Yeon ise, epey kilolu ve insanlar tarafından hep dışlanmış okula gitmekten bile utanır vaziyette biri. Birgün köpeği kaybolunca parkta onu ararken tarot ustası bir kadının baygın olduğunu görüp evine kadar sırında taşımasıyla hayatı baştan başa değişir. Bir kart, bir dilek ve bir taş kolye.. Evet, o taş kolye kızımızın içten istediği tüm dilekleri yerine getiriyor. Ve her dilek hakkı birine bir zarar veriyor. 1 ay  süren bu yer değiştirmede, aşklar, özgüven patlamaları vs. herşeyi görebileceksiniz. Sevdim mini olduğu gibi çokda cici bir diziydi.


2 yorum:

  1. Vallaha tam mini dizi ararken yorumun karşıma çıktı ve hemen başladım. Gerçekten çok güzeldi. Daha çok öneri isterim :D Ellerine sağlık :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Bol önerilerde buluşuruz canım :) seninde ellerine sağlık :*

      Sil