10 Haziran 2017 Cumartesi

Hamileyim - 5 Haftalık Hamilelik Günlüğüm


Uzun zamandır yazmıyormuşum gibi hissettim.  Evet, hamile olduğumu daha 1 hafta önce öğrendim. Şaşkındım, aslında tüm ağrılarım regl olacakmışım gibiydi ama değilmiş. İlk bir hafta regl'im gecikince test yaptım ve bekleme süresi olmadan çift çizgi oluşuvermişti. Eşimle bende iyice heyecanlanmıştık. Ertesi gün sağlık ocağına gidip, kan testi vs. yapınca sonuç tamamen netleşmişti.
Hamileydim. Ne yapmam gerektiği hakkında hiç bir fikrim yoktu. Hangi yolu izlemem gerekiyordu hiç bilmiyordum. Hiç bir hazırlığımız yoktu hamilelik için. planlı bir hamilelik değildi zaten. Ama evliliğimizin 9. ayında hamile kalmam çok da geç veya erken sayılmazdı bizim için. 

İlk olarak bir kadın doğum doktorundan randevu aldım. Doktor randevuma yaklaşık 1-2 gün vardı. Kalp çarpıntılarım hızlandı. Üzerine afiyet bir de fena halde grip olmuştum. Doktora gittiğimizde ilk ultrosanla baktı. Ve hiç birşey demedi diğer odada tekrar bakacağını söyledi. Biz beklerken hemşire geldi, 'hamile değilmişsiniz galiba ' dedi. Ben şok tabi, nasıl yani dedim? ama doktor bize diğer odada bakacağını söyledi dedim. Aaa o zaman başkasıymış pardon dedi. Diğer odaya girdiğimde daha da kalp çarpıntım başladı heycan sardı. Gerçekten hamilemiydim? değilmiydim? şüpheye girdim hemen. 

Doktor diğer ultrosanla baktığında 5 haftalık hamilesin dedi. İçim rahatlamıştı. Ardından dış gebelik vs. olmadığını söyledi herşey yolunda şuan dedi. Bana iletmeniz gereken durumlarınız varsa dinliyorum dedi. Aylık Alerji aşısı olduğumu ve raporlarımı gösterdim. Her hangi sorun teşkil etmeyeceğini söyledi. İlaçlar yazdı, Bir kaç yasak liste oluşturdu. bayramdan sonra için tekrar randevulaştık. Kalp atışlarını o zaman duyacakmışız inşallah :) Şuan için bolca uykum geliyor, gribim için hiç bir ilaç vermedi ıhlamur limon iç bol bol dedi ve bu sayede epey geçti. Geç geçti ama geçti çok şükür.. 5 haftalık günlüğüm çok hızlı ne olduğunu anlamadan geçti. Sonra ki haftalar beni neler bekleyecek merak içindeyim ben. 

Hamileyken dikkat etmem gereken konular hakkında her türlü bilgiye açığım. Rahat bir hamilelik süreci için neler yapmalıyım ? Bilgilerinizi benimle paylaşırsanız çok mutlu olurum.

Sonra ki haftalarda gelişmelerime de blogum da yer vermek istiyorum. Burası benim için güzel bir günlük olacak. Görüşmek üzere.


Sevgiyle.

1 yorum:

  1. Bu kurgu filan değil di mi? Gerçekten hafta hafta bir canın var oluşunu izleyecek miyiz?

    Bu muhteşem olurdu...
    İnsan her gün mucizelere tanıklık etmiyor ne de olsa öyle değil mi?

    Sevgiler

    YanıtlaSil