20 Mayıs 2017 Cumartesi

Astroloji - Burçlarla Tanışma Hikayem


İlk okul yıllarımda hergün koşarak gazete aldığımız büfe vardı. Evimize yakında ama yine de aceleyle giderdik, bir kaç arkadaş.. O zaman tabi ergenlik dönemine daha yeni giriyoruz. Aşk-meşk olayları daha sıcak geliyor. Hoşlanmanın ne demek olduğunu dahi bilmediğimiz dönemlerdeyiz. Sakız'da çıkan falları okumaya bayılan biz. Burç diye birşey öğrenmişiz. Doğum ayına göre oluşabilen birşeymiş. Sakız falından daha da uzun ve daha da değişik şeyler yazıyor. Her gün bunu okumak için gazete alıyoruz. Ama tabi sadece o burç yorumları kısımlarını okuyorduk.

Bize umut veriyordu. Gün içinde değişegelen ruh halimizden bile bahsediyordu. Büyük birşeydi. Aşk hayatından, ev hayatına kadar, ruhsal durumundan bile bahsediyordu. Çocuksun, herşeye inanan saf bir halin var. Burcumun yay olduğunu ilk o zamanlar öğrenmiştim. Yükselenimi ise Lise yıllarımda öğrenmiştim. Annemin doğum saatimi hatırlaması epey uzun sürmüştü. Benim doğum maceram neredeyse bir hafta sürmüş.. Neyseki yükseleniminde Terazi olduğunu bulduk bu durumda. Lise de hayat daha canlı hatta caf caflı. lise de aşk sizi bulmuşsa, Astroloji daha da ilgi çekici hal aldı, arkadaş grubumuz da burçlar hakkında kitaplar alıp, mars'ın etkilerine kadar irdeledik. Ama artık herşeyi daha kolay bulabilecek bir çağdayız. İnternet çağı, burcunu yazıp, günlük-aylık hatta yıllık burcunuzu da öğrenebiliyorsunuz.Günlük burç yorumları için buraya da mutlaka uğrayın.

Daha geçtiğimiz günlerde alçalan burç diye de birşey olduğunu duydum. Çin astrolojisini de hayvan isimlerinden esinlenmişler. Burcumu  hiç sevmediğim bir hayvan ismi olduğunu öğrendiğimde ondan da soğumuştum. Astroloji sizin için ne söylüyor bilmiyorum ama benim için birebir tutmuyor. Ama tutan arkadaşlarımın da olduğunu bizzat şahit olmuşluğum var. sizde bu konularda meraklıysanız gazeteler yerine dergilerde daha da güzel bilgiler bulabilirsiniz. Hatta burcunuza göre stilinizi, makyajınızı vb. bir çok konuda destek alabilirsiniz.


Sizin burçlarla aranız nasıl ?
Astroloji hakkında düşünceleriniz neler ?
Benimle paylaşırsanız sevinirim.

Sevgiler..


0 yorum:

Yorum Gönder