29 Temmuz 2015 Çarşamba

Evde Saç Bakım Kürü YapımıNedir bu saçlarımızdan çektiğimiz, diyerek başlamak daha doğru geldi sanırsam. Evet çok sorunlu bir saçım var. Sürekli yaptığım ve çok faydasını gördüğüm bir kürden bahsedeceğim sizlere. 

Bu kürümüz için kullandığım bütün malzemelerimiz bunlardır. Peki bunlar ne işe yarar nedir dediğini duyar gibiyim.  Öncelikle saçlarıma rahat uygulama yapabilmek için pompalı bir şişe aldım, içine göz kararı 
 • 2 tatlı kaşığı zeytinyağı koydum.
Zeytinyağı'nın saça faydaları; saç derisindeki yağı azaltır, hem saç derisini hem de saçları kurutan şampuanların yıpratıcı etkilerini azaltmak ve saçları yumuşatarak uçlarındaki kırılmaları engellemektir. Ayrıca saç telleri üzerinde bir tabaka oluşturarak hava kirliliği, toz gibi çevresel faktörlere karşı saçları daha dayanıklı yapar. Saçın doğal yağının azalmasıyla donuk görünmeye başlayan saçlara doğal bir parlaklık verir ve hacim kazandırır. Saçlar da ki kepeği azaltmaktadır.


 • Badem yağından 1 tatlı kaşığı ekliyorum.

Badem Yağı'nın saça faydaları; Deriyi yumuşatma ve enfeksiyona karşı koruma bakımından kafa derisine çok faydalı bir yağdır. Bu özellikleri sayesinde, kafa derisine uygulandığında kepeğe karşı çok etkili olur. Masaj ile birlikte uygulandığında ise ölmüş deri dokularını temizleyerek kafa derisini rahatlatır. Ölmüş dokulardan arınmış deri üzerinde saçlar, hiçbir engel ile karşılaşmadan daha rahat uzarlar. Badem yağı saçları nemlendirerek ve beslerek daha sağlam hale getirir. Ayrıca saçları yumuşattığı için, saçlara şekil verilmesini kolaylaştırır. Saçlar güçlendiği ve saç kırılmaları da azaldığı için saç dökülmesi de dolaylı olarak azalmaktadır.
 • Susam yağından 1 tatlı kaşığı ekliyorum.
Susam Yağı'nın saça faydaları; Saç derisini nemlendirmesi ve saç köklerini güçlendirmekdedir. Pul pul olan saç derisi ve kepek için etkili bir çözüm olarak kullanılabilmektedir.
 • Çam terebentin yağından 1 çay kaşığı ekliyorum.
Çam Terebentin Yağı'nın saça faydaları; Çam terebentin saçı beslerken, saç köklerini beslemekle işe başlamaktadır. Saç köklerini besleyerek, saç dökülmesini gözle görülür oranda azaltmaktadır. Çam terebentin esansı, saç uzamasına da katkıda bulunan bir saç bakımı ürünü olarak bilinmektedir.Saç dökülmesine ve kepeğe karşı korumaktadır.

Yağlarımız bu kadar, gelelim ampullerimize(vitaminlerimize) evet ben 3 adette ampul ekliyorum içine çoğu kişi 2 tanesini ekliyor. 
 • Bemiks ampulden 1 adet ekliyorum.
Bemiks Ampul'un faydaları; B vitamini içeren, bu özelliğiyle saçların dökülmesini ve kırılmasını engellediği için son derece faydalı olan, saç sağlığı ve güzelliği için hazırlanan kürlerin en önemli öğelerinden olan bir bileşimdir. Bemiks ampül, ihtiva ettiği etken maddeleriyle saç uzatma, saç dökülmesini önleme ve saç bakımı konularında kullanılmaktadır.
 • Evin ampulden 1 adet ekliyorum.

Evin Ampul'un faydaları; Diğer eski adı Evigen'dir. E vitaminidir. Hücre yapısının bozulmasını engeller ve cildi güzelleştirmiş.

 • Bepanthen ampulden 1 adet ekliyorum.
Bepanthen Ampul'un faydaları; Saç gelişmesi bozukluklarını düzeltmeye yardımcı olur.Saç derisinin güçlendirir.Yıpranma, kabuklanma ve çatlakları yok eder.Ve hepsini şişede güzelce karıştırıyorum, saçlarıma diplerden başlayarak güzelce sürüyorum ve masaj yaparak saç derime iyice işlemesini sağlıyorum. Ardından streçle sararak sabaha kadar bekliyorum. Rahatsız olanlar varsa 2-4 saat arası da bekletip yıkayabilirler saçlarını.  Ve yıkadıktan sonra verdiği yumaşaklık parlaklık harika! 2 hafta bir yapılması tavsiye edilir.


Sevgiler.


2 yorum:

 1. Ampulleri nereden temin ediyorsunuz bir de bu karışım bir kullanımda bitiyormu bilgilendirirseniz çok sevinirim:-)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ampulleri eczanelerden alabilirsiniz tek kullanım da bitecek ölçüde yapmanızı tavsiye ederim. :)

   Sil