9 Nisan 2015 Perşembe

İzledim - Grinin Elli Tonu #Film

Grinin Elli Tonu - Fifty Shades of Grey

Vizyon Tarihi : 13 Şubat 2015
Yönetmen: Sam Taylor-Johnson
Oyuncular: Jamie Dornan, Dakota Johnson, Jennifer Ehle
Tür: Erotik , Dram , Romantik
Ülke: ABD


Özet :

Bir edebiyat öğrencisi olan güzel Anastasia Steele, çekici ve zengin bir iş adamı olan Christian Grey ile bir röportaj gerçekleştirir. Görüşmeye gittiğinde karşısında, tavırları ve çekiciliği ile baş döndüren bir adam bulur. Aşk ve ilişkiye biraz mesafeli duran Anastasia, bu zengin ve yakışıklı adamın cazibesine karşı koyamaz ve kendisini çekimine bırakır. Fakat hayatta her şeye karşı doyum noktasına ulaşmış olan Grey'in ilişki ve seks söz konusu olunca kimsenin bilmediği gizli sırları vardır. Genç kız karşısındaki adamla şehvetin bilmediği yollarına da sapacak mıdır?
E.L. James'in çok satanlar listesinden inmeyen aynı adlı romanından uyarlanan filmin yönetmenliğini Sam Taylor-Johnson üstlenirken, başrolleri Jamie Dornan ve Dakota Johnson paylaşıyor.


Uyarlama :

Film İngiliz yazar E.L. James'ın Türkçe'ye de Grinin 50 Tonu olarak çevrilen ve çok satanlar listesinden haftalarca inmeyen 50 Shades of Grey adlı romanından Kelly Marcel'ın kaleme aladığı senaryo ile uyarlanıyor.


Detaylar :

Filmin fragmanı 24 Temmuz tarihinde görücüye çıktı ve yalnızca bir haftada 100 milyondan kez izlendi. Fragman aynı zamanda tam 93 milyon kez izlenerek 2014'ün en çok izlenen fragmanı oldu.


Malum, Elli Ton serisinin ilk kitabı olan Grinin Elli Tonu'nun filminden çok belki de kitapları satmıştır. Kitaplarını okuyan ve filme gitme gereksinimi duymayan insanlar var. İzledim ve kesinlikle, +18 içerikleri var olduğu için Türkiye'de bir çok eleştiriye maruz kalmıştır. Kimilerine göre kitapta bulduğu duyguları bulamamış olanlar da vardır. Evet kitaptan uyarlandı diye birebir aynıları yazılıp okunsa çok saçma olur! ha bu da senaryo mu deriz, evet deriz biz yapımız gereği biraz garibiz galiba.. Neyse film de çok yoğun +18 sahne mevcut bundan rahatsız olanlar izlemesin ve utanacağınızı düşündüğünüz kişilerle de izlemeyin. Christian'ın neler çektiği neler yaşadı da bu hale geldiğini merak edenlerdenim. serinin diğer kitaplarını okumadım. ama aşk ve savaş gibi bir filmdi erotik sahneleri çıkarırsak, kendini kanıtlamak için herşeyden vazgeçen bir adam Grey, Grey için herşeye tamam diyen Anastasia... İlginç bir film'di.. Sevgiler.


0 yorum:

Yorum Gönder