19 Aralık 2014 Cuma

İzledim - Daisy ( Papatya ) #Film

 Yapımı: 2006 - GüneyKore , HongKong
Tür: Dram , Romantik
Süre: 110 Dak.
Yönetmen: Wai Keung Lau
Oyuncular: Gianna Jun , Jung Woo-sung , Lee Sung-Jae , Ho-jin Jeon , David Chiang
Senaryo: Jae-young Kwak
Yapımcı: Hoon-tak Jung , Ellen Chang
Film Özeti;
Hye-Young, Amsterdam’da yaşayan genç ve güzel bir ressamdır. Şehrin en işlek meydanında insanların resimlerini yaparak ve kendi tablolarını satarak geçimini sağlamaktadır. Park Yi ise, şehirde uluslar arası uyuşturucu trafiğinde önemli rol oynayan Kore mafyasının emrindeki bir kiralık katilidir. Park Yi, bir papatya tarlasında resim yaparken gördüğü Hye-Young’a aşık olur.. Onun çalıştığı meydanı karşıdan net bir şekilde gören bir daire kiralar ve hergün onu izler. Ancak kendini gösterme cesaretini bulamaz. Bunun yerine hergün saat 4:15’de onun dükkanının önüne bir demet papatya bırakıp, “çiçekler” diye bağırıp ortadan kaybolmaktadır. Bu gizemli hayranından hergün aynı saatte çiçekler alan Hye-Young, hiç görmediği bu adama aşık olmuştur.
Bir gün, Hye-Young kalabalık meydanda çalışırken, tesadüfen saat 4:15’de elinde bir demet papatya ile karşısına bir adam çıkar. Ama bu adam, uyuşturucuların peşindeki İnterpol dedektifi Jeong Woo’dur ve o sırada takiptedir. Ama bunlardan habersiz Hye-Young, bu adamı kendisine hergün çiçekler gönderen, papatya tarlasında karşıya daha rahat geçebilsin diye onun için küçük bir köprü yapan katil Park Yi sanar. Dedektif Woo’da Hye-Young’a aşık olmuştur. Ama Hye-Young için tesadüfler gerçek aşkın yönünü şaşırtmış, biri katil, diğeri polis iki adamı da içinden çıkılması zor bir dönemece sokmuştur..
Kaynak: sinemalar.com 


önceden söyleyeyim yüksek dozda spoil içerir! :p

Ahh, bu filmi iki defa izledim daha da izlerim sanırsam.. Hep aynı duyguyu nasıl veriyor şaşıyorum. Gerçek sevgi yanı başındayken görememek ? papatyalar, kalpten aşk'ı anlatırmış. 3 hayat ,3 farklı hayat nasıl çarpışıyor. Neden gerçekten mutluluk yaşanmıyor bu film de bilmiyorum. Hye Young üstte anlatıldığı gibi biri.. Park Yi, işte bu adam varya! can ya! ne kadar kötülük yaparsa yapsın, içime nasıl işlemiş filmde.. İlk kez birini öldürdükten sonra tanışır HyeYoung'la ama Hye Young'un bundan haberi bile yoktur. Hye Young Papatya bahçesinin resmini çizmek için Park Yi'nin kaldığı yere yakın bir bahçeye gelip-gider, Park Yi orda onu fark eder ve izlemeye başlar onu, birgün sürekli geçtiği tahta kütük üzerinden düşer Hye Young, Park Yi düştüğünü görünce koşar ama o varmadan önce Hye Young kalmıştır. Ama düşürdüğü malzemeleri su alıp götürürken Park Yi (kahraman yeaaa ) onları tutar ve yarın o tahta kütük yerine çok güzel bir köprü inşa eder. Kim sevdiği için bir köprü inşa eder ki.. Hemde açılmadığı konuşmadığı sadece uzaktan izleyerek tanıdığı birine ? içten seslerinizi duyar gibiyim, k i m s e (!)
Tabi Park Yi Kore mafyasının kiralık katili olduğu için, her bir ölüm için kapısına, siyah lale bırakılır.. Oysa o papatyaları bu kadar çok severken..
Jeong Woo, sevgili dedektif.. Ne tasadüf değil mi? papatya alıp Hye Young'a resmini çizdirmesi ve papatyaları orda bırakması.. Sinir olduğum doğrudur! papatya adam o olmadığını söyleyemedi! Ama kızımız ona aşık oldu. Park Yi nasıl katlansın bu duruma, nasıl nasıl!

Efendim sonunda hepsi ölüyor.. aynı anda değil ama sırayla.. izleyin çok seviceksiniz!

Bunlar da altını defalarca çizdiğim cümleler...!


 • Aşk’a papatyalar - Ölüm’e siyah laleler götürüyor..
 • Park Yi; ” Çiçekler aşkı getirebilir fakat aynı şekilde ölümü de. ”
 • ” Kader,tesadüflerden bir köprü kurmak bazen, bazense sadece doğru yerde, doğru zamanda bulunmak hemde elinde ki bir avuç papatyayla. ”
 • Park Yi : ” Başlangıçta bir köprü inşa ettim ve bu ikimiz arasında ki köprüye dönüştü. ”

Sevgiler!


resimler; google görsellerden alıntı.4 yorum:

 1. Ciddi dozda spoiler var ama yine de eline sağlık :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O kadar çok sevdim ki, kendimi durduramayıp hepsini yazabilirdim :D ama dur yeterr diye kaç kere bağırdım kendime bir bilsen :D

   Sil
 2. Merhaba,
  Blogunuzu takibe aldım, bana da beklerim. Sevgilerle...
  www.neclasolen.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, hoş geldiniz blogunuzu zaten severek takip etmekteyim :)

   sevgiler..

   Sil