15 Kasım 2014 Cumartesi

İzledim - Can We Love - Kdrama #Dizi


Harika bir dizinin daha sonuna geldim, yeri geldi ağladılar (ağladım) Güney Kore dizileri gerçekten harika oluyor. Bütün dizilerini izlemek istiyorum adeta ama pek fırsatım olmadığı için bazılarını izliyorum. Sizin de bunu mutlaka izlemelisin dediğiniz bir dizi-film varsa lütfen yorum yazın.Can We Love – Could We Love - Mom Needs a Man
Yönetmen: Kim Yun-Cheol
Yazar: Han Kyung-Hye (Roman)
Tür: Komedi, Romantik
Bölüm Sayısı: 20
Yayın Tarihi: 23/03/2013 – 11/03/2014

Oyuncular:

Eugene Kim - Yoon Jung Wan
Uhm Tae Woong - Oh Kyung Soo
Kim Sung Soo - An Do Young
Kim Yoo Mi - Kim Sun Mi
Choi Jung Yoon - Kwon Ji Hyun
Jin Ji Hee - Lee Se Ra (Ji-Hyun'un Kızı)
Nam Sung Jin - Lee Gyu Sik (Ji Hyun’un Eşi)
Jung Soo Young - Moon Eun Joo
Jang Joon Yoo - Kyung Joo
Park Min Woo - Choi Yoon Suk
Han Ji Woo - Jang Ha Na
Shim Hyung Tak
Kim Sa kwon - Director Jo
Suh Dong Won
Kim Hye Ok - Jeong Wan Mo
Kil Yong Woo - Ji Hyun Boo
Im Ye Jin - Wise Mother
Park Hyo Joon

  


Konusu:
"Can We Love" 30'lu yaşlardaki 3 kadının hikayesini anlatmaktadır.

~

Ah o üç kadın siz nelere kadirsiniz öyle.. 3 arkadaş küçüklükten beri birlikteler her zorluklarda, her kötü-iyi şeyler de yanyana olmaya çalışıyorlar. Ki bu kadar iyilik hep iyi şeyler doğurmucaktır elbette ki, bunun için bir çok engel çıkıcak ve sınavlardan geçicekler.

Birinci esas kızımızla başlayalım öncelikle, Yoon Jung WanEvlenmiş, bir çocuğu var anlaşamadığı için boşanmış senaryo yazarıdır kendisi. Boşandıktan sonra annesi ve oğluyla birlikte yaşamaktadır. Önceleri işsizdir bir çok senaryo yazmış fakat çalıştığı yerlerden parasını alamamıştır. Annesinin dolandırılması nedeniyle yaşadıkları evi de banka ellerinden alır. Arkadaşında kalır bir süre o süre yeni senaryo şirketiyle anlaşır ve aynı anda markette de çalışır krediye başvurur ve krediyi alır evine geri dönerler. Yönetmenle aşk yaşamalarına hiç girmiyeceğim o upuzun bir olay. İki yakın arkadaş aynı adama aşık olursa ve o adam birine aşıksa entrikası bol bir dizi bekliyor diyebilirim.
İkinci esas kızımız, Kim Sun MiKendisi bekar ve ünlü sayılabilecek bir iç mimardır. Yaptığı işlerde başarılı olduğu ve çeşitli film setlerinin dekorlarını yaptığı için ödüller almıştır. Yalnız yaşadığı için dışarda ne kadar titizse evinde o kadar paspaldır. Yemek yapmaz hep hazıra alışmıştır bir nevi. Jung Wan’ın çalıştığı senaryo da filmin iç mimarlığını kendisi yapıcaktır. Evet tahmin ettiğiniz gibi yönetmenimize aşık olan ikinci o’dur. Yalanlar söylemese iyi kız aslında :pÜçüncü esas kızımız, Kwon Ji Hyun


Ah ne çektin kızım sen diyerek başlamak en doğrusu sanırsam. Mutlu evliliği pardon dışardan görünen mutlu evlilik kaynana ve kız çocuğuyla nasıl zor oluyor. Evet kızına çok sinir oldum ama küçük yaşta olduğu için daha sonra anlayış göstermeye karar verdim. Kaynana mı cadı mı belli değil. Düşman başına vermesin Allah derler ya tam da o kıvamda biri. Zengin oğluna fakir kızı layık göremeyen bir kadından neler beklenir ki. Kızımıza hayatı zindan etti. Ta ki oğlu bazı gerçekleri öğrene kadar. Ji Hyun’un Jung Wan’ın çalıştığı şirkenin ceo’su eski sevgili çıkarsa ve yeğeni diye bildiğimiz kız meğerse ceo’dan olan kızlarıymış. Zengin ve anlayışlı olan kocası birden delirirse.. Ah ah zor günlerdi kızımız için geçiyor efendim geçiyor..
Ben sadece üç kızımızı özetle anlattım izlemenizi kesinlikle öneririm. Severek izledim, hatta birkaç kere daha izleyebilirim. Çok sevdim. 

Biraz daha bilgi vereyim, sonu mutlu bitiyor efendim. Yönetmenle senarist kızımız evleniyor. Ji Hyun kocasıyla mutlu mesut yaşıyor kaynana baskısından da kurtuluyor. Sun Mi’de çocuğunun babasından evlenme teklifi alarak dizimize son veriliyor. 

Sevgiler.

0 yorum:

Yorum Gönder